Hangi Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz?

Çok sevdiğiniz kedinizin yaşına göre beslenmesi gerektiğini elbette bilirsiniz. İçerik olarak ne vermeniz gerektiği konusunda da fikir sahibiyseniz doğru yoldasınız. Yavru kediler ile yetişkin kediler ve yaşlı kedilerin aynı ürünlerle beslenmesi elbette imkansızdır. Bilinen markaların seçimi de bu konuda kritik bir noktayı oluşturuyor. Sığır etli, morina balıklı, tavşanlı, hindi etli, ton balıklı, tavuklu, somon balıklı tavşan ve kümes hayvanlı derken pek çok çeşitte kedi maması bulunuyor. Hayvanın kısırlaştırılma durumu varsa beslenmesi adına farklı ürün kategorilerine gitmek gerekiyor. Bu nedenle mama alırken etiketleri mutlaka okunmalıdır.

Genel itibariyle ev kedilerinin ana besin maddesi olan kedi mamalarının dengeli olarak verilmesi gerekir. Ayrıca kedinizin kilosu ve aktif – hareketli bir mizaca sahip olup olmadığı da beslenme konusunda ihtiyat gerektiren durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada besinler hakkında net ve doğru bilgiler veren bir web sitesinden hizmet almak kaçınılmazdır. Doğru filtrelemeler yapıldığında doğru ürünlere de ulaşmak mümkün olmaktadır. Eğer sütten kesilmemiş bir yavru sahibi iseniz yavru kedi süt tozu ile beslenmesi yoluna gidilebilir. Baby kedi mamaları olarak tasnif edilen mamalar da bu yaş grubunda doğru çözümdür. 12 aya kadar olan kediler kitten – junior sınıfına giriyor. 1-7 yaş ise adult kedi maması grubuna girer. Tavuk, kuzu, somon balığı ve hindi eti seçilebilir.

whiskas kedi maması

Kedi Mamasında Doğru Adres

Pet besinleri kedinizin yaşına, kilosuna ve aktivite durumuna uygun kedi maması için doğru bir adres. Kedinizin durumuna uygun tercihler yapabileceğiniz bu sitede marka ürünlere hesaplı fiyatlarla sahip olmak mümkün. Hamile kedi beslenmesinden emziren kedi beslenmesine kadar geniş bir yelpazede bilgi almanın da mümkün olduğu sitede kısırlaştırılmış kedilerin nasıl besleneceğine de değinilen blog kısmı da bulunuyor. Yaş kedi mamalarından kaz ve ciğerli kedi mamasına, karidesli mamadan, dana etli yetişkin kedi mamasına kadar pek çok çeşitte kaliteli kedi mamaları sitede mevcut durumda. Site ayrıca hızlı teslimat parolasıyla hizmet veriyor. Güvenli bir şekilde alışveriş imkanı sunan petbesinleri.com.tr hayvan sahiplerinin görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanmış bir site.

Mamaların yanı sıra sitede kedi aksesuarları, kedi temizlik ve bakım ürünlerinin yanı sıra kedi vitaminleri kategorisi de bulunmakta. Kısaca kedi bakımı adına ne gerekiyorsa bu sitede yer alıyor. Kedinizle hoşça vakit geçirmenize yardımcı olacak aksesuarlar arasında kedi oyuncakları ve kedi kıyafetleri yanı sıra kedi tırmalamaları ve kedi evleri gibi ürünler de var.