En İyi 5 Mühendislik Firması Hangileridir?

Mühendislik hizmeti almak isteyen firmalar, projelerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için en iyi firmalarla çalışmak ister. Bu durumda gerekli olan desteği almak için sektöründe önde gelen şirketleri ile proje bazlı olarak çalışırlar. Türkiye’nin en iyi 5 mühendislik firması hangileridir merak edenler için hazırladığımız raporda en çok çalışılmak istenen ve işini en iyi yapan firmaları araştırdık.

Türkiye’de oldukça önemli olan ve yurt dışına kadar uzanan bir sektör haline gelen inşaat sektörünün en iyi projelerini çıkaran firmalar liderlerin de tercihi olmaktadır. Alanının en iyileri olan, beğeni kazanan birçok başarıya imza atan mühendislik firmaları sektörün önde gelen yapı şirketleriyle teknolojinin tüm imkanlarını değerlendirerek dünya çapında işler çıkarmaktadır.

Her zaman memnuniyet sağlayan mühendislik çözümleri ile yurtiçi ve yurt dışında birçok mekanın modern ve klasik şekilde tasarlanmasını sağlayan mühendislik firmaları, en büyük projelere imza atmaktadır.

Sigma Mühendislik

30 yılı aşkın bir deneyimi olan Sigma mühendislik firması, Türkiye’nin önde gelen markaları ve finans merkezlerinin projelerinde imzası olan Sigma, deneyimli ve kalabalık ekibiyle işini en profesyonel şekilde yapmakadır. İnovasyon odaklı çalışma sistemi ve güvenilir yaklaşımlarıyla dikkat çeken bir firma olarak sektörün en büyük projelerine imza atan Sigma Mühendislik her zaman en iyi sonucu almanız için danışmanlık ve uygulama hizmeti vermektedir.

Yaptığı Projeler: Koton, Baltalimanı hastanesi, Metropolitan otel, Erbil divan otel, Huber köşkü, One Ortaköy, Kartal Hafta Sonu evi, Lotus Evleri gibi projelerini yapmıştır.

 

Intac İnşaat

2004 yılından beri kamu ve özel sektörde hizmet veren Intac İnşaat, Türkiye’nin birçok bölgesinde başarılı projelere imza atmıştır. Havalimanları, alışveriş merkezleri ve enerji tesisleri gibi birçok alanda faaliyet gösteren deneyimli bir ekibe sahip olan firma, akademik açıdan da oldukça başarılı.

Yaptığı Projeler: İzmir, Atatürk ve Aşkabat havalimanı gibi havalimanları, Erbil hastanesi, İTÜ Ayazağa kampüsü, İSKİ Genel Müdürlüğü gibi birçok önemli projede Intac inşaat imzası vardır.

 

Emay İnşaat

Ankara merkezli bir firma olan Emay inşaat genelde çok katlı yapıların proje ve yapımında hizmet vermesiyle biliniyor. Sektördeki köklü hizmetlerinin karşılığını alan ve Türkiye’nin birçok bölgesinde imza attığı işler olan Emay İnşaat, başarılı bir şekilde hizmet almak isteyen kişiler için tatmin edici işler yapmasıyla biliniyor.

Yaptığı Projeler: Kentplus Ataşehir, Brandium Ataşehir ve Yalova Wellness SPA gibi projeler.

 

Mescioğlu

Mescioğlu inşaat büyük yapı şirketleriyle çalışan firmalardan biridir. Özellikle büyük çaplı projelerin en başarılı firmalarından olan firma, Avrupa Konutları gibi bilindik projelere imza atmıştır. Türkiye çapında hizmet veren firmalardan biridir.

Yaptığı Projeler: Eminönü – Alibeyköy tramvayı, Bursa Kent Stadyumu, raylı taşıma sistemleri, Seyrantepe stadı gibi birçok projede imzası vardır.

 

Aytes Mühendislik

Elektro mekanik konusunda uzman olan bir ekibe sahip olan Aytes Mühendislik, 1991 yılından beri hizmet vermektedir. Isıtma ve soğutma sistemleri konusunda merak ettiklerinizi öğrenmenizi sağlayan Aytes Mühendislik, raylı sistemler, hastaneler ve alışveriş merkezleri konusunda oldukça başarılı işler çıkarmıştır.

Yaptığı Projeler: Torunkent 5.Levent, Golden Resort Otel, Brandium Ataşehir, Maripark Ambalaj Fabrikası, Mado Cafe, Penti Giyim binaları.