Ayvalık’ta Konaklayabileceğiniz En İyi Apart Oteller

Türkiye’de tatil yapacaklar için en harika yerlerden biri de tatilcilerin gözdesi olan Ayvalık’tır. Doğasıyla tarihiyle ve eşsiz lezzetleri ile Ayvalık sizlere çok keyifli ve bağımlılık yapan bir tatil deneyimi sunacaktır. Ayvalık’ı bu kadar özel kılan ise şüphesiz yaşıyorsun bu hayatı diyenlerin bile başka yerde bulamayacağı, o beldeye özgü özellikler. Öncelikle her tatilcinin bir numaralı kriteri olan denize, Ayvalık’ın eşsiz serinlikteki Ege sahilleri ve adaları ile doyacaksınız. Özellikle dünyaca bilinen Sarmısaklı Plajı ve Cunda Adası size asla kaçırılmaması gereken güzel bir deneyim sağlıyor. Bununla birlikte dalış, uçurtma, rüzgâr sörfü gibi aktiviteleri de gerçekleştirebileceğiniz bu kıyılar, sizlere yüzmenin ötesinde bir deneyim sunuyor. Öte yandan, Ayvalık’ın en önemli özelliği doğayı ve denizi bir araya getirmesidir.

Denizle ormanın birbirine karıştığı Ayvalık’ta orman gezintileri ve keyifli piknikler yapabileceğiniz birçok doğal park ve alan bulunmakta. Ayrıca Ayvalık adaları tekne ve bisiklet ile turlayabilir, bu turunuzu Şeytan Sofrasında güneşin batımını izleyerek sonlandırabilirsiniz. Ayvalık’ın tarihi dokusuna değinecek olursak da bu dokuyu oluşturan yegâne yerler bölgedeki camiler ve kiliseler olmakta.

Bunların yanında, çiçeklerle süslü cumbalı balkonlu dar sokak ve caddeleri ve de taş evleri ile Ayvalık mimarisini yaşama imkânı sunuyor. Tüm bunlara ek olarak, Ayvalık’ın birçok farklı tada sahip olan mutfağı tatilde tercih etmek için başlı başına bir sebep. Eşsiz balık yemekleri, Ege mutfağının leziz ot mezeleri, deniz kestanesi, kabak çiçeği dolması ve orijinalini yerinde yiyebileceğiniz Ayvalık tostu ile tatiliniz bir ziyafete dönüşecek. Tüm bu saydığımız özelliklerin apaçık ettiği üzere, Ayvalık’ta geçirilecek bir tatilin size sunacağı en önemli şey huzur. Kafa dinlemek ve tamamen dinlenmek isteyenler için harika bir seçim.

Bu tatilin tüm bu özelliklerinden faydalanabilmek için yapılması gereken ilk şey ise konaklama için bir yer ayarlama. Ayvalık konaklama açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Cebinize hitap eden konaklayabileceğiniz oteller bulmanız mümkün.. Bizler de en kaliteli ve konforlu tatil deneyimini sizlere sunabilecek apart otelleri sizin için derledik:

Zeytin Arası Apart Otel

Sıcak kanlı personeli, ihtiyacınıza en uygun şekilde seçebileceğiniz odaları, plajı, havuzu, leziz yöresel yemekleri, açık büfe kahvaltı seçeneği ile Zeytin Arası apart otel, Ayvalık’taki en iyi apart otellerden biridir.

Umut Apart Otel

Evinizdeki konforu aratmayacak şekilde dizayn edilmiş Umut Apart Otel ile adeta evinizdeymişçesine rahat bir tatil geçirmeye hazır olun. Denize ve plaja sadece birkaç adım uzaklıkta olan konumu ile dilediğiniz zaman Sarmısaklı Plajı’nın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ege Apart Otel

Kaz Dağlarından gelen tertemiz hava ile oksijene doyacağınız, masmavi ve serin Ege Denizi ile Ege Apart Otel sizlere eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Ayvalık’ın en nadide mevkii Şirinkent’te, denize iki adım uzaklıktaki konu ve zeytin ağaçlarının çevrelediği bahçesi ile tatilde konaklamak için adeta aranan yer.